Gmail dla wszystkich

Firma Google udostępniła bezpłatny system pocztowy Gmail wszystkim użytkownikom Internetu w Polsce. Nie jest już potrzebne zaproszenie, aby móc korzystać z usługi pocztowej Gmail i komunikatora Gtalk.

Również od dziś dostępna jest aplikacja Dokumenty i Arkusze Google w języku polskim. Polscy użytkownicy Internetu mogą we własnym języku tworzyć, zarządzać, przechowywać oraz dzielić z innymi dokumenty tekstowe oraz arkusze kalkulacyjne, bezpłatnie, wyłącznie z użyciem przeglądarki internetowej.

Gmail.com

„Odkąd uruchomiliśmy Gmail, system była stale udoskonalany i dostępny dla coraz większej liczby Internautów na całym świecie. Naszymi priorytetami było uczynić Gmaila wygodnym, niezawodnym, odpornym na SPAM i inne nadużycia systemem poczty elektronicznej. Bardzo pomogli w tym pierwsi użytkownicy Gmail, przekazując swoje uwagi i opinie. Jesteśmy bardzo zadowoleni, że możemy zaoferować korzystanie z darmowych kont Gmail i komunikatora Gtalk wszystkim użytkownikom Internetu w Polsce” – powiedział Artur Waliszewski, Business Country Manager, Google Polska.

Gmail to bezpłatny system pocztowy oferujący konta o dużej pojemności wynoszącej 2.8 GB na początku, a potem wzrastającej wraz z użytkowaniem konta.

Dzięki temu użytkownicy poczty mogą bez ograniczeń przechowywać wszystkie swoje wiadomości, pliki i zdjęcia, a dzięki wbudowanej wyszukiwarce Google łatwo i szybko mogą odnaleźć potrzebne informacje.

Automatyczne grupowanie wiadomości w watki, możliwość ich dodatkowego oznaczania i katalogowania oraz inne rozwiązania sprawiają, że korzystanie z Gmaila jest wygodne i proste.

Dodatkowo bezpośrednio z okna Gmaila użytkownicy mogą komunikować się w czasie rzeczywistym, za pomocą wbudowanego komunikatora.

Gmail oferuje także bardzo skuteczną ochronę przed spamem. Użytkownicy mogą zgłaszać niechciane wiadomości za pomocą odpowiedniego przycisku, co pomaga Google aktualizować filtry antyspamowe i przyczynia się do lepszej ochrony wszystkich użytkowników.

Gmail jest dostępny dla użytkowników w dowolny wybrany przez nich sposób. Do korzystania z systemu wystarczy przeglądarka internetowa, możliwy jest też dostęp przez POP, a także za pomocą telefonów komórkowych i innych urządzeń mobilnych.

Dokumenty i Arkusze Google

Dokumenty i Arkusze Google to bezpłatne usługi dostępne w sieci, które umożliwiają pracę nad tym samym dokumentem lub arkuszem kalkulacyjnym aż 50 użytkownikom w tym samym czasie.

Każdy użytkownik konta Google, który posiada przeglądarkę internetową może już zastosować aplikację Dokumenty i Arkusze Google w języku polskim. Co może zrobić z jej pomocą?

Tworzyć dokumenty i arkusze kalkulacyjne online by później korzystać z nich i zarządzać nimi w obrębie wyznaczonego, bezpiecznego miejsca.
Współdzielić dokumenty i arkusze kalkulacyjne z innymi użytkownikami i decydować o prawach do ich edycji.
Importować oraz eksportować dokumenty zapisane w innych formatach.
Współpracować z innymi użytkownikami online w czasie rzeczywistym.
Publikować dokumenty na blogach lub jako strony html.
„Aplikacje oparte na usługach internetowych umożliwiają ich użytkownikom większą kontrolę nad danymi, ponieważ dostęp do nich możliwy jest z każdego miejsca i o każdej porze. Ułatwiają również współpracę – nie ma potrzeby wielokrotnego przesyłania załączników w wiadomościach e-mail ani zastanawiania się czy i nad którą wersją dokumentu pracują inni użytkownicy. Dzięki pracy online projekty, zwłaszcza zespołowe, są realizowane efektywniej i znacznie sprawniej, a wydajność pracowników wzrasta. Bardzo się cieszę, że usługa Dokumenty i Arkusze Google jest już dostępna dla polskich użytkowników” – powiedział Artur Waliszewski, Business Country Manager, Google Polska.

Dokumenty i Arkusze Google jest produktem, który uzupełnia i wprowadza nowe rozwiązania ułatwiające zarządzanie dokumentami oraz pracę nad nimi dla wielu użytkowników w tym samym czasie, bez względu na to czy pracują w domu czy w biurze.

Usługa Dokumenty i Arkusze Google, obecnie w fazie beta, jest dostępna za darmo po rejestracji na stronie docs.google.com.

źródło: informacja prasowa