Google – podsumowanie roku

Jak informuje serwis webinside.pl pracownicy jednej z najpopularniejszych wyszukiwarek świata Google.com przeprowadzili na podstawie 55 miliardów zapytań z całego świata, badania mające odpowiedzieć na pytanie: czego tak naprawdę szukamy w sieci. Wyniki są oparte na zeszłych 12 miesiącach i dotyczą np. najpopularniejszych zespołów muzycznych czy top modelek.

I tak najbardziej porządnymi kobietami w Internecie są: (wg. miejsc) Jennifer Lopez, Britney Spears i Shakira. Warto dodać, że Pamela Anderson zajęła odległe 7. miejsce.

Jeśli chodzi o mężczyzn króluje piosenkarz Eminem, za nim aktor Brad Pitt i Nelly. David Beckham uplasował się na 8. miejscu, a król strzelców piłkarskich Mistrzostw Świata w Korei i Japonii, Ronaldo na miejscu niżej.

Wśród najbardziej poszukiwanych firm na czołowych pozycjach znalazły się: Ferrari, Sony i Nokia. Na 8. miejscu sklasyfikowany został gigant z Redmont: Microsoft. W kategorii Top Technology na pierwszej lokacie znalazło się zapytanie mp3, zaraz po nim (co było można przewidzieć), sms.

W tej grupie, co dziwi, nie na ‚Windows’, za to na wysokiej 4. pozycji znalazło się zapytanie Linux.

Najbardziej poszukiwane miejsca to Paryż, Kanada, Nowy York, Indie i Las Vegas. W kategorii ‚Top News Stories’ króluje zapytanie World Cup, na 2. miejscu Irak (iraq), miejsce dalej zajęło słowo snajper (sniper).

Zdecydowanie najpopularniejszym filmem został ‚Spiderman’, który wyprzedził ‚Harrego Pottera’ i ‚Star Wars’. ‚Władca pierścieni’ (the lord of the rings) zajął 10. miejsce.

Najlpopularniejsze gry to: The Sims, Counter Strike i GTA 3.

Więcej informacji można znależć tutaj

Wyniki z roku 2001 znajdują się na stronach: Google.com

Źródło: webinside.pl