hack the pentagon

Hack The Pentagon – Rząd USA wyzywa hakerów do złamania ich zabezpieczeń

Departament Obrony Stanów Zjednoczonych (DoD) ma w planie wzmocnić wewnętrzną oraz sieciową ochronę ogłaszając „pierwszy program cyfrowego polowania na błędy w historii rządu federalnego” oficjalnie zapraszając hakerów oraz pentesterów do podjęcia wyzwania.
Nazywany „Hack The Pentagon” konkurs zaprasza hakerów na chwilę obecnę jedynie z USA do objęcia jako celu sieci jak i publicznie dostępnych stron oficjalnie zarejestrowanych jako Departament Obrony. Wyzwanie rozpocznie się w kwietniu 2016r a uczestnicy będą mogli wygrać nagrody finansowe lub potraktować wzięcie udziału w rywalizacji jako ich rozmowy kwalifikacyjnej do pracy. Zanim jednak ktokolwiek przystapi do testów DoD podczas konferencji uprzedziło iż tylko „sprawdzeni hackerzy” będą mogli wziąźć udział. To znaczy, że przed przystąpieniem do szukania luk będzie przeprowadzany wywiad środowiskowy. Jak się dowiedzieliśmy testerzy nie będą w większości przypadków pracować na systemach obecnie działających w sieci a jedynie na specjalnie przygotowanych kopiach tych systemów aby zapobiec wstrzymania działania jakichkolwiek usług wrazie wpadki.
Do końca jeszcze nie wiadomo czy dostęp do testowego środowiska będą posiadać przez sieć czy jedynie przez www. Dlaczego więc Departament Obrony organizuje taki „konkurs”?

Department of Defence
DoD obecnie zarządza 488 stronami należącymi do armii, wywiadu oraz innych jednostek. Jak wyznał dyrektor departamentu Chris Lynch podczas konferencji „wprowadzenie nowych talentów z sektora publicznego pozwoli nie tylko usprawnić naszą sieć, ale również obronić kraj”. Wiemy z prasowych doniesień, że departament jest pod ciągłym ostrzałem hackerów, zagranicznych cyber terrorystów, którzy starają się wydobyć tajemnice wagi państwowej. W ubiegłym miesiącu np nieznany hacker ujawnił dane 20tyś agentów FBI oraz 9tyś oficerów pracujących dla departamentu Homeland Security.

  • Pomysł „ciekawy” już widzę kolejki hakerów z listami ich dokonań… „Nazywam się Kowalski, włamałem się tu i tu”… Tak brzmi ciekawie

    • Podejście beznadziejne do tematu…przyznaję. Natomiast pamiętajmy że muszą chociaż na pozór być prawnie i politycznie poprawni ;-). Poza tym dla wielu PENTAGON to święty graal xD