Haker ofiarą Hakera

Kevin Mitnick – słynna postać – legenda hakerów. Gdy przywrócone zostało mu prawo do korzystania z komputerów, założył firmę Defensive Thinking. Od niedawna Mitnick może cieszyć się swobodą korzystania z dobrodziejstw komputerów i właśnie z tej okazji kilka dni temu haker BugBear dokonał włamania na serwer Kevina Mitnicka.

Haker pozostawił następującą wiadomość na stronie głównej serwisu Defensive Thinking:

welcome back to freedom mr.kevin 😉
BugBear is trying to tell u have forget to secure your box, it was fun and easy to break into your box ;). Greetings to all the slimshaddy mpany, 50cent,Dr.Dre nah whait a minute this is eminem spech.
Greeting to :bugbears,linux-master, Dkd ||, #linux architects

Wczorajszego dnia pojawiło się oficjalne oświadczenie byłego hakera odnośnie ataku na jego witrynę. Wiadomo już, że włamu dokonała osoba z Alaski która wykorzystała mało znany błąd w zabezpieczeniach serwera, zaś jego naprawa zajęła 2 godziny.

Wbrew pozorom Kevin Mitnick jest zadowolony z udanego włamania. Od chwili uruchomienia firmy Defensive Thinking, ciągle rejestruje próby włamania na jej witrynę. Jak sam mówi, dzięki temu każdy atak jest szczegółowo analizowany i dostarcza bezcennych informacji o metodach włamań, które często nie są znane samym twórcom oprogramowania.

Mirror zhackowanej strony Mitnicka