Hakin9 – nowy numer

W bieżącym numerze magazynu Hakin9 znajdziemy m.in. artykuł „Jak zdemaskować nadawcę listu”, w którym zostały przedstawione sposoby wychwycenia informacji o prawdziwym nadawcy adresacie listu. Ponadto znajdziemy opis wraz z wykorzystaniem ciągów formatujących oraz bardzo obszerny artykuł na temat generowania szelkodów w Pythonie czyli jak napisać własny eksploit przy użyciu biblioteki InlineEgg.

Na uwagę zasługuje artykuł „Atak man in the middle na szyfrowane połączenia” poruszający, zresztą jak sama nazwa wskazuje temat szyfrowanych połączeń, czyli poufności przesyłanych rozmów poprzez protokół SSL oraz artykuł „Wybrane metody rozpoznawania honeypotów”, który uświadamia zagrożenia czające się w domyślnie skonfigurowanych narzędziach. Równie interesującym artykułem jest „Obrona przed atakami DDoS w Linuksie” z którego dowiemy się jak wykryć taki atak i jak przed nim się bronić.

Ponadto w numerze znajdziemy artykuł opisujący skanowanie portów z punku widzenia administratora, który przedstawi zagadnienia związane z samym skanowaniem jak i jego wykrywaniem.

Oprócz tego przedstawione zostały krótkie zastosowanie wraz z przykładami programów Sniffit, IPTraf, netwox i netwag oraz CyberKit.

Na dołączonej do czasopisma płycie CD znajduje się najnowsza wersja dystrybucji Hakin9 Live oraz tradycyjnie sporo narzędzi, dokumentację oraz tutoriale do artykułów „Atak man in the middle na szyfrowane połączenie Jabbera” i „Generowanie szelkodów w Pythonie”.