Home.pl z GTS Polska

home.pl zawarł nowy kontrakt na zakup usług operatorskiego dostępu do Internetu, transmisji danych oraz dzierżawy infrastruktury centrum danych.

Na mocy zawartego kontraktu operator telekomunikacyjny GTS Polska jest odpowiedzialny za zapewnienie home.pl dostępu do sieci Internet (zasoby krajowe i międzynarodowe) przy użyciu dwóch niezależnych łącz o przepustowości 1 gigabit (Gb/s) każde oraz udostępnienia zasobów centrum danych w Warszawie.

Na rzecz home.pl firma GTS Polska będzie świadczyła również usługi krajowej transmisji danych.

Kontrakt obejmuje m.in. dzierżawę łącza w standardzie STM1 o przepustowości 155 megabitów (Mb/s) w relacji Warszawa – Szczecin oraz dzierżawę łącza o przepustowości 1 Gb/s do punktu styku z warszawskim węzłem wymiany ruchu internetowego Warsaw Internet eXchange.

Kontrakt z GTS Polska obowiązuje do października 2006 r.

„Do złożenia ofert zaprosiliśmy największych polskich operatorów telekomunikacyjnych. Przeprowadzone analizy, testy usług i wsparcia technicznego skłoniły nas do wyboru GTS Polska.”

„Operator zaproponował najlepsze warunki techniczne oraz wykazał się dużą elastycznością podczas negocjacji. Jesteśmy przekonani, że sprosta naszym wysokim wymaganiom – mówi Stefan Jurczyk, dyrektor techniczny home.pl

Średnia dzienna ruchu internetowego generowanego przez Klientów home.pl przekracza obecnie 220 Mb/s. home.pl szacuje, że do końca roku wzrośnie ona co najmniej do 300 Mb/s.
home.pl dołączył do WIX
home.pl wydzierżawi 155 Mb/s Warszawa – Szczecin