Idźcie i rozmnażajcie się

Koło Naukowe Informatyków KERNEL zaprasza na kolejny wykład z cyklu „Linux – u mnie działa!”. Jeśli po przesiadce na Linuksa ciągle wspominasz te wspaniałe chwile, które spędzaliście razem ze swoim kochanym Windowsem, to ten wykład jest dla Ciebie!

Dzięki wirtualizacji możemy jednocześnie pracować na dwóch różnych sytemach operacyjnych. Wszystkim użytkownikom Linuksa tęskniącym do Windows, Stanisław Kulczycki postara się przedstawić temat maszyn wirtualnych w oparciu o oprogramowanie VMware Server/Player, XEN, QEmu oraz VirtualBox . W trakcie wykładu będzie można na żywo obserwować „rozmnażanie się” systemów operacyjnych na jednym komputerze.

Wykład odbędzie się w najbliższy czwartek, 1 marca o godzinie 19:10 na terenie Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, budynek D-10, sala A. Wstęp, jak zwykle, wolny!

Aby lepiej oszacować liczbę słuchaczy, organizatorzy proszą o rejestrację na stronach cyklu. Warto, bo po wykładzie, wśród zarejestrowanych użytkowników rozlosowane zostaną nagrody: egzemplarze Linux Magazine.

Specjalnie dla spragnionych rozmnażania internautów spoza Krakowa przygotowano relację video (transmisja na żywo podczas wykładu).

źródło: LUMD