Internet bez TP S.A. ?!

Internet bez TP S.A. czy to możliwe ? Okazuje się, że tak. Firma Intertele S.A., wysunęła swoją alternatywę w kierunku numerów dostępowych naszej kochanej Telekomunikacji Polskiej S.A.

W pierwszej kolejności, firma Intertele, zaatakowała rzeszowską strefę numeracyjną. Każdy internauta, ma możliwość wyboru w łączeniu się do sieci poprzez numer: 020 21 22, czy 020 94 96. Intertele gwarantuje poziom usług na nieco lepszym poziomie, niż popularne „ppp”. Koszt połączenia, jest taki sam jak w przypadku numeru 020 21 22.

Węzeł dostępowy Intertele obsługuje modemy, działające w standardzie V.90 i starsze. Maksymalna prędkość połączenia wynosi 57 600 b/s. Użytkownicy korzystający z numeru Intertele mają możliwość obejrzenia historii własnych połączeń z węzłem dostępowym firmy, co pozwala na łatwe kontrolowanie kosztów dostępu do Internetu.

„Dość sceptycznie podchodzę to takich inicjatyw. Wydaje mi się, że oferowanie tego typu dostępu nie jest zbyt dochodowym interesem, dlatego traktowałbym to raczej jako próbę zbudowania przyczółka, zdobycia klientów, poprzedzającego rozszerzenie oferty. Oferowanie dostępu do Internetu w naszym kraju zawsze jest w jakimś stopniu konkurowaniem z monopolistą w tym sektorze polskiego rynku, czyli Telekomunikacją Polską. Problem jednak w tym, że małym (i nie tylko małym) firmom trudno jest rywalizować z kimś, od kogo jest się uzależnionym, bo przecież Intertele wykorzystuje istniejącą infrastrukturę telekomunikacyjną. Może się zdarzyć, że gdy firma zechce zwiększyć zakres usług lub zasięg oferty, TP SA może się to nie spodobać – a nasz narodowy operator pokazał już, że potrafi sobie radzić z konkurentami” – powiedział nam Andrzej Piotrowski, dyrektor Instytutu e-Gospodarki w Centrum im. Adama Smitha.

Więcej informacji:
– http://dialup.rzeszow.pl
– http://dialup.warszawa.pl