Internet Explorer 6.0 Beta

I w końcu długo oczekiwana nowa przeglądarka produkcji Microsoft Internet Explorer 6.0 już jest dostępna na witrynach Microsoftu, jednak jeszcze w wersji Beta.
Nie wszyscy jednak będą mogli ją wypróbować. Internet Explorer 6.0 Preview Beta Build 2462 nie działa z systemem Windows 95. Do poprawnej pracy przeglądarki wymagany jest co najmniej system Windows 98.

Najważniejszą zmianą w porównaniu z Internet Explorer 5.5 jest wbudowanie technologii Platform for Privacy Preferences (P3P). Teraz IE 6.0 będzie oferował 5 poziomów prywatności, a użytkownik będzie miał możliwość określenia, z jakich witryn internetowych chce otrzymywać pliki cookies i jakie informacje zwrotne serwer może w odpowiedzi otrzymać.

Plik instalatora udostępniony na witrynie Microsoftu ma 495 KB. Dopiero po jego uruchomieniu rozpocznie się proces pobierania kolejnych komponentów nowej przeglądarki z serwera producenta. Instalator dostępny jest pod tym adresem
Przewidywany termin premiery pełnej wersji Internet Explorer 6.0 ustalono na lato 2001 r. Aplikacja wejdzie wtedy w skład nowego systemu operacyjnego produkcji Microsoftu – Windows XP.