Internetowa godzina policyjna w Tajlandii

Rząd Tajlandii wprowadzi godzinę policyjną dla gier online, która polegać ma na blokowaniu serwerów gier między godziną 22.00 a 06.00 a zakaz działania w tych godzinach otrzymają kawiarenki intenetowe. Celem wprowadzenia godziny policyjnej jest przeciwdziałanie uzależnianiu się młodzieży od gier.

Jak podaje tajski minister technologii informacyjnych i komunikacyjnych – Surapong Suebwonglee, godzina policyjna zacznie obowiązywać od 15 lipca. Pod koniec września władze ocenią jej efekty, a gdy wyniki będą pozytywne, nocna blokada gier internetowych będzie nadal obowiązywać. Jeśli przepis okaże się nieskuteczny, rząd rozważy kolejne zaostrzenia. Te zaś, według tajskiej prasy, oznaczałyby dla każdego obowiązkową przerwę w grze co najmniej raz na dwie godziny i środki zaradzające graniu na pieniądze.

W ostatnich latach w Tajlandii rozkwitły kawiarnie internetowe nastawione głównie na graczy online. Bezzpośrednią przyczyną wprowadzenia obostrzeń stała się jednak popularność koreańskiej gry role-playing Ragnarok.
Wprowadzona do Tajlandii siedem miesięcy temu ma dziś w tym kraju ponad 600 tys. zarejestrowanych graczy. „To nie jest gra epatująca przemocą, ale problem w tym, że coraz więcej młodocianych graczy popada w uzależnienie. Musimy chronić dzieci” – mówił Surapong.

Zobacz również:
– Internetowa godzina policyjna