Internetowa potęga

Jak wynika z najnowszego raportu Nielsen/NetRatings, pod względem ilości mieszkańców posiadających w domu dostęp do Internetu, Chiny są drugim po USA krajem na świecie.

Choć w Chinach zaledwie co trzecie gospodarstwo domowe posiada telefon, to łączna liczba osób posiadających w domu dostęp do Sieci wynosi tam aż 56,6 mln. Biorąc pod uwagę, że jest to niespełna 5% populacji Chin, wydaje się jasne, że poprawa tego wskaźnika uczyni z Państwa Środka internetową potęgę nr 1. W chwili obecnej miejsce to jest zarezerwowane dla Stanów Zjednoczonych, gdzie domowe łącze posiada aż 166 mln osób. Na pozycji trzeciej znajduje się Japonia (51,3 mln osób), czwartej – Niemcy (32,2 mln), a piąta jest Wielka Brytania (29 mln).

W niektórych krajach azjatyckich takich jak Korea Południowa, Hong Kong czy Singapur wskaźnik dostępu do Internetu z domu oscyluje w granicach 50%. Być może Chiny wkrótce zbliżą się do podobnego wyniku – chińskie Ministerstwo Informacji donosi, że liczba internautów rośnie w tym kraju w tempie 3% miesięcznie.