https://youtu.be/drCZTjvW0Ag

Jeep, Laptop i Złodziej.

Internet jest coraz bardziej obecny w wielu dziedzinach, także w przypadku transportu czy motoryzacji. Kwestią czasu było zatem wynalezienie nowych sposobów na kradzież naszych samochodów. Aktualnie jedyną rzeczą, której złodzieje potrzebują by zabrać samochód, to… laptop.

Poniżej prezentujemy video, pochodzące z Departamentu Policji w Houston, na którym widać mężczyznę otwierającego Jeepa Wranglera. Dosłownie po kilku minutach, razem z laptopem samochód znika na ulicy.

Alarm zainstalowany w samochodzie wycisza się po około dwóch minutach. Nie do końca wiadomo, czy wyłącza się na podstawie wcześniej ustalonego limitu czasowego czy za pomocą laptopa.

Akcja kradzieży trwa około 13 minut – od momentu przybycia złodzieja do odjazdu samochodu.

Policja ma jasny obraz kradzieży, zdaje sobie także sprawę z tego, jaką rolę w tym przedsięwzięciu odegrał laptop. Wall Street Journal zamieściło artykuł, wspominając o owym filmie, niestety, artykuł nie dał żadnej odpowiedzi jak poprawić bezpieczeństwo.

Dowodzi to niestety jednego – nie ważne jak bardzo skomplikowane i nowoczesne samochody będziemy posiadali – złodzieje i tak znajdą sposób, aby nam je ukraść.

Źródło: cnet.com

Od ponad 12 lat zajmuje się profesjonalnie zagadnieniami sieciowymi, hostingiem i bezpieczeństwem teleinformatycznym. Z Linuksem znam się od kernela 2.4.7. Mam brodę i koszulę w czerwoną kratę, w której nie chodzę.