Jeszcze jeden numer „do Internetu”

Tenbit testuje całkowicie nowy, niezależny numer dostępowy do Internetu. Opłata za połączenie przy pomocy nowo wprowadzonego numeru 020 95 76 jest dokładnie taka sama jak koszt połączenia przez numer 020 21 22 (TPSA) niezależnie od miejsca, z którego abonent się wdzwania.

„Nie tylko nie zapłacisz więcej, ale także w tym samym czasie, a więc za te same pieniądze, ściągniesz większą ilość danych” – głosi informacja na stronach Tenbitu. Szybkość, z jaką będzie działać połączenie przez nowy numer, ma zależeć wyłącznie od modemu. Najnowsze modemy pozwalają na połączenie rzędu 56 kb/s, jednak w praktyce prędkość ta jest nieco mniejsza (53-47 kb/s). Jeszcze wolniejszy transfer (36,6 kb/s lub 28 kb/s) otrzymamy w przypadku starszych modeli.

Instalacja Nowego Numeru Tenbitu polega na skonfigurowaniu systemowego połączenia z Internetem przez modem. W tym celu należy wejść na stronę http://nowynumer.tenbit.pl i postępować zgodnie z zamieszczoną tam instrukcją. Instalacja nie zmienia innych wcześniej skonfigurowanych połączeń ani ich nie usuwa, w każdej chwili można więc będzie wrócić do poprzednio wykorzystywanego sposobu łączenia się z Siecią.

Nowy Numer Tenbitu – podobnie jak OnetKonekt – oparty jest na sieci szkieletowej zbudowanej przez Energis Polska.