Konferencja ISACA i ISSA

W dniach 7 i 8 listopada odbędzie się konferencja SEMAFOR – Security, Management & Audit Forum. Konferencja jest wspólnym przedsięwzięciem polskich oddziałów dwóch największych globalnych organizacji non-profit zajmujących się bezpieczeństwem i audyt IT – ISACA i ISSA

Zagadnienia poruszane na konferencji zostały wybrane przez profesjonalistów dla profesjonalistów i poruszają to, co obecnie najważniejsze w zarządzaniu bezpieczeństwem informacji i audycie.

– Jak uzasadniać inwestycje w bezpieczeństwo informacji?
– Outsourcing IT a bezpieczeństwo informacji
– Zarządzanie ryzykiem w IT i całej firmie
– Zarządzanie tożsamością i uprawnieniami w praktyce
– Podnoszenie świadomości – jak to robić

Szczególnie polecamy następujące wykłady:

Dobrze sprzedać bezpieczeństwo – Pamela Fusco, VP ds. bezpieczeństwa w CitiGroup

Nasz specjalny gość będzie mówic o tym jak przekonać zarząd firmy i tych, którzy podejmują decyzje, że warto inwestować w bezpieczeństwo informacji – a ma w tym bardzo duże doświadczenie!

Outsourcing IT a bezpieczeństwo – Mirosław Błaszczak, SoftPoint

Wykład poruszy gorący obecnie temat outsourcingu IT – jak zarządzać bezpieczeństwem informacji w takiej sytuacji? Znajdziecie tam doświadczenia praktyczne z punktu widzenia klienta, a także najważniejsze elementy umów dotyczących bezpieczeństwa i
jakości. Będzie także kilka słów nt. praktyk kontroli i praktyczne zarządzanie bezpieczeństwem środowiska IT – z punktu widzenia outsourcera w Polsce.

Nie zapominajcie o użytkowniku! – Marian Plachecki, Wyższa Szkoła Psychologii Społecznej

Tutaj będzie można się dowiedzieć w jaki sposób skutecznie prowadzić właściwą komunikację i dialog pomiędzy działem IT a użytkownikami systemów IT i w ten sposób uzyskać ich zaangażowanie i zrozumienie.
www.issa.org.pl