Lindows stawia czoło Microsoft’owi

Jak już wiadomo Lindows, to nowa i w dodatku łatwa w obsłudze dystrybucja Linuksa która, przynajmniej według jej twórców, ma szanse zastąpić tak pupularnego Windows’a. Niestety, gdy coraz bliżej do zakończenia i wydania oficjalnej i stabilnej wersji tego systemu, firma Lindows ma coraz więcej problemów ze strony Microsoft’u.

Dla przypomnienia, Microsoft w grudniu wytoczył sprawę sądową firmie Lindows o naruszenie praw do wykorzystywania podobnej nazwy w tytule produktu, która według przedstawicieli Microsoftu, może być zmyłką dla klientów co może przyczynić się do zagrażania interesom firmy i w ostateczności spowodować duże straty finansowe.

Rzecznik Microsoftu, Jon Murchinson, stwierdził, że jego firma podejmie kroki prawne dopiero, kiedy wszystkie inne drogi do porozumienia zawiodą, tymczasem CEO firmy Lindows.com, Michael Robertson twierdzi, że o całym problemie dowiedział się dopiero po pozwaniu jego firmy przed sąd.

Na łamach magazynu ZDNet pojawił się ciekawy artykuł dotyczący konfliktu obu firm.

Jak możemy przeczytać w tym artykule, dyrektor do spraw marketingu John Bromhead powiedział, że są duże szanse aby Microsoft utraciła znak towarowy jakim jest Windows. A jak się naprawdę stanie? O tym dowiemy się z całą pewnością już niedługo.