Mandriva będzie obsługiwać spółkę ubezpieczeniową

Mandriva ogłosiła zawarcie nowej umowy wsparcia technicznego z MACIF, czołową europejską spółką ubezpieczeń indywidualnych, posiadającą ogółem 4,5 mln klientów.

Mandriva wykorzysta swoje wyjątkowe doświadczenie w tworzeniu systemów opartych na Linuksie i pomoże zespołowi z MACIF w obsłudze sieci informacyjnej MACIF dla nieograniczonej ilości komputerów.

Do obsługi ponad 14,5 mln umów ubezpieczeniowych oraz zarządzania 530 lokalnymi oddziałami MACIF wykorzystuje system informacyjny o
rozbudowanej architekturze, zawierający bardzo ważne i poufne
informacje, które muszą być dobrze zabezpieczone.

System operacyjny Linux połączony z elementami Otwartego Oprogramowania takimi jak Samba (do współdzielenia plików) i MySQL (baza danych) wykazał, że jest niezawodnym i wydajnym długoterminowym rozwiązaniem dla wielu firm w przeróżnych zastosowaniach, zaczynając od zwykłych serwerów plików, a kończąc na systemach księgowych.

Mandriva, jako producent dystrybucji Linuksa, posiada niezrównane doświadczenie w zakresie tworzenia systemów w oparciu o te komponenty.

Bruno Marand, zastępca dyrektora Oddziału Budowy Systemu Informatycznego MACIF powiedział:

„MACIF wybrał Linuksa i Otwarte Oprogramowanie do budowy części swojego systemu informatycznego. W trakcie wykorzystania tych technologii, doświadczenie Mandriv’y okazało się niezwykle przydatne przy okazji wielu spraw, które musieliśmy załatwiać. Ta umowa stanowi wyraz naszego zaufania.”

Zadaniem usług wsparcia doradczego Mandriv’y dla przedsiębiorstw jest optymalizacja korzyści z wykorzystania otwartych rozwiązań w systemach
informatycznych.

W ramach usług dostarczane są wszystkie niezbędne narzędzia do aktywnej i wydajnej obsługi:

centrum obsługi telefonicznej obsługiwane przez kwalifikowanych
inżynierów pracujących nad rozwiązywaniem zgłoszonych problemów (na
różnych poziomach wsparcia),

przegląd technologiczny obsługiwanych aplikacji,

laboratorium służące do kompleksowego odtwarzania wydarzeń,

oprogramowanie śledzące zgłoszenia klientów.
Oferowany przez Mandrivę zestaw usług przeznaczonych dla odbiorców biznesowych obejmuje wszystkie dystrybucje Linuksa.

„Ten kontrakt jest przykładem usług, jakie oferujemy dużym odbiorcom. Nasi inżynierowie każdego dnia wypracowują złożone technicznie rozwiązania dla większej satysfakcji osób zarządzających sieciami informatycznymi. Jesteśmy zachwyceni mogąc pracować z MACIF.” – powiedział Francois Bancilhon, Dyrektor Zarządzający Mandriv’y.
http://www.mandriva.pl
http://www.macif.fr