Microsoft celem ataku Denial of Service

Jak poinformowali przedstawiciele firmy Microsoft, w piątek ich serwis internetowy stał się celem ataku typu Denial of Service. Wskutek ataku nastąpiła awaria serwera, zaś strona była niedostępna przez prawie dwie godziny. Aktualnie trwa wyjaśnianie sprawy.

W oświadczeniu prasowym jakie wydała firma Microsoft, wynika, że celem ataku Denial of Service była tylko witryna Microsoft.com zaś pozostałe serwisy internetowe, takie jak np. MSN, MSNBC czy system kont pocztowych Hotmail, nie były atakowane.

„Mogę potwierdzić, że nastąpił atak na nasz serwis i że trwał on ok. 100 minut. Zdarzenie zgłosiliśmy odpowiednim władzom – trwa już dochodzenie w tej sprawie” mówił w piątek rzecznik koncernu. Przedstawiciel Microsoftu powiedział również, że nie wiadomo na razie skąd przeprowadzono atak i kto jest za niego odpowiedzialny ale zapewniają, że podczas ataku nie próbowano wykorzystać żadnej z odkrytych niedawno „dziur” w jej oprogramowaniu.

Dla przypomnienia atak typu Denial of Service polega na wysłaniu do serwera (ofiary) ogromnej liczby zapytań (np. kilku tysięcy odwołań do tej samej strony internetowej) co powoduje przeciążenie i w efekcie zawieszenie się serwera.