Microsoft oferuje skaner linii papilarnych

Marka Microsoft kojarzy się głównie z oprogramowaniem, niemniej na rynku jest także trochę drobnego sprzętu komputerowego tej firmy. Ostatnio w portfolio produktów giganta pojawił się czytnik linii papilarnych, który Microsoft proponuje nam w celu podniesienie wygody użytkowania komputera.

Skaner wykorzystuje port USB. Urządzenie będzie dostępne w sprzedaży w pakiecie wraz z zestawem Optical Desktop w cenie 110 USD; z myszką Wireless IntelliMouse Explorer za 85 USD; lub samodzielnie w cenie 55 USD.

Skaner ma być ułatwieniem dla użytkowników komputerów, którzy zamiast wpisywać hasło przy każdym logowaniu do systemu, będą mogli teraz identyfikować się poprzez przyłożenie palca do czytnika. Odcisk palca ma więc pełnić rolę znanego dobrze z Windowsów skrótu. Co ciekawe, Microsoft przestrzega że czytnik palców może nie gwarantować pełnego bezpieczeństwa sieci korporacyjnych, ani danych instytucji bankowych. Czyżby więc należało czekać na udostępnienie do czytnika Service Packa, łatającego tą lukę??

Źródło informacji: Yahoo