Microsoft rozdaje wirusy

Microsoft, a dokładnie jego przedstawiciele przyznali, że firma zainfekowała wirusami systemy komputerowe 26 swoich największych klientów.

Wirus znajdował się na jednym z serwerów udostępniającym najlepszym klientom Microsoftu najświeższe uaktualnienia i dodatki do produktów firmy. Systemy klientów Microsoftu infekował odkryty w listopadzie 1999 r. robak FunLove, znany z szybkiego rozprzestrzeniania się w Windows 95, 98, Millennium i Windows NT Server. FunLove zagnieżdża się w komputerze „udając” plik systemowy, a następnie rozprzestrzenia się za pomocą sieci, atakując wszystkie współdzielone dyski twarde.

Serwer zawierający FunLove był – wg władz firmy – jedynym serwerem korporacyjnym, na którym nie zainstalowano oprogramowania antywirusowego. W ciągu 24 godzin, kiedy to wirus był na wolności”, z serwera pobrano tylko 170 plików. Pracownikom Microsoftu udało się zawęzić liczbę potencjalnie zainfekowanych komputerów do 26. Wszyscy z klientów korzystających z serwera zostali powiadomieni telefonicznie o tej sytuacji. Przedstawiciele firmy uważają, że FunLove nie powinien spowodować żadnych szkód, ponieważ wszyscy klienci Microsoftu, którzy pobrali wirusa z serwera korzystają z oprogramowania antywirusowego.