Microsoft wprowadza nowy sposób autoryzacji

Korporacja Microsoft poinformowała o wykorzystaniu nowej metody autoryzacji znanej firmy na rynku bezpieczeństwa komputerowego – RSA Security. Microsoft zamierza wprowadzić w systemach Windows nowy sposób autoryzacji przy pomocy tokena, którego autorem jest firma RSA Security.

SecurID zapewni użytkownikom systemów giganta z Redmond zwiększenie bezpieczeństwa podczas autoryzacji.

RSA jest znana ze swojego produktu SecurID, który uwierzytelnia użytkowników logujących się do sieci komputerowej. Przedsiębiorstwo informuje, że obecna wersja pozwoli użytkownikom na łatwiejsze zabezpieczenie się już przy starcie komputera.

Według podanych informacji nowa metoda autoryzacji doprowadzi do wykluczenia drogich i skomplikowanych systemów, opierając się na pojedynczym bezpiecznym haśle systemowym.

Więcej niż 90 procent komputerów osobistych, które pracują pod kontrolą systemów Windows nigdy dotąd nie korzystała z systemu podobnego do SecurID.

Informacja dotycząca współpracy pomiędzy Microsoftem a RSA Security została podana podczas odbywającej się w San Francisco konferencji „RSA Conference 2004”. Konferencja gromadzi hackerów i ekspertów od bezpieczeństwa sieciowego.

Nowa technologia autoryzacji będzie dostępna we wrześniu dla systemów Windows 2000/XP/2003 Server wraz z licencją RSA na oprogramowanie i tokeny.

Źródło informacji: CNET News