Microsoft zaciska pasa

W ciągu ostatnich trzech lat wydatki Microsoftu rosły szybciej, niż wpływy. Z tego względu dyrektor firmy – Steve Ballmer – zapowiedział wprowadzenie poważnych oszczędności.

Microsoft ma zaoszczędzić aż 1 mld USD w roku podatkowym kończącym się 30 czerwca 2005. Powinny się do tego przyczynić zmiany w systemie nagradzania pracowników – firma z Redmond mniej szczodrze będzie rozdzielać opcje na akcje.

Microsoft ma także skonsolidować działalność reklamową poszczególnych oddziałów firmy. Pod lupę zostaną też wzięte firmy świadczące dla Microsoftu wszelkie usługi związane z marketingiem i obsługą klientów – gigant z Redmond ma ograniczyć liczbę partnerów i dzięki temu wynegocjować korzystniejsze kontrakty. Pomimo oszczędności, stosunek wydatków Microsoftu do liczby pracowników i tak wzrośnie w tym roku o 6% ze względu na coraz wyższe koszty opieki zdrowotnej. W rozesłanym do 57 tys. pracowników okólniku Ballmer zaapelował o rozpoczynanie wyłącznie realnych projektów i terminowe wykonywanie założonych zadań.

Źródło informacji: CNN