MMP chroni przed spamem

Użytkownicy komputerów osobistych, korzystający z Internetu zapewne już przywykli do otrzymywania wraz z wiadomościami e-mail spamu. Pomimo tego, że na komputerach PC spam nie jest niczym nadzwyczajnym, to na telefonach komórkowych i komputerach podręcznych może być on prawdziwym utrapieniem.

Urządzenia te łączą się najczęściej z Internetem przy prędkościach z zakresu od 9.6kbps do 19.2kbps i duża ilość spamu może wpłynąć w znaczący sposób na wysokość comiesięcznych rachunków. Szacuje się, iż w Europie średni koszt podłączenia do Internetu wynikający z konieczności ściągnięcia jednej wiadomości na telefon komórkowy wynosi 15 centów.

Firma Unimobile wierzy, iż udało się jej znaleźć lekarstwo na zalew spamu grożący użytkownikom łączącym się z siecią przez urządzenia bezprzewodowe. Stworzona przez nich platforma MMP (Mobile Messaging Platform) posiada zabezpieczenia antyspamowe, które może funkcjonować na trzech różnych poziomach. Na pierwszym – carrier – platforma umożliwia wprowadzenie określonej z góry liczby wiadomości do sieci operatora telekomunikacyjnego. Drugi poziom – enterprise – pozwala na filtrowanie wiadomości na podstawie ich zawartości czy słów kluczowych. Poziom trzeci i ostatni – user – pozwala każdemu użytkownikowi z osobna ustalić jakie wiadomości i z jakich źródeł chce on otrzymywać.