Najniższe na świecie opłaty za Internet tylko w Kraju Kwitnącej Wiśni

Liczba japońskich subskrybentów łącz szerokopasmowych osiągnęła w marcu 14,95 mln. Jednym z powodów tak dużej popularności szybkiego Internetu są ceny abonamentów – z przygotowanego przez rząd Japonii raportu wynika, że w Kraju Kwitnącej Wiśni są one najniższe na świecie.

Ministerstwo Administracji Publicznej, Spraw Wewnętrznych, Poczty i Telekomunikacji porównało ceny i szybkości japońskich łącz z usługami dostępnymi w innych krajach. Oceniano usługi oferujące transfer na poziomie od 10 do 100Mbps. Jak się okazało, w zestawieniu 10 najtańszych usług tego typu na świecie, w pierwszej dziesiątce znalazły się tylko dwie firmy spoza Japonii – kanadyjski dostawca usług bezprzewodowych i szwedzki dostawca łącz światłowodowych (technologia FTTH).

Wśród najatrakcyjniejszych ofert znalazła się usługa ADSL „Yahoo! BB 12M”, a także tanie łącza światłowodowe FTTH firm KDDI i Yusen Broad Networks. Dzięki takim usługom, standardowa miesięczna opłata za łącze internetowe wynosi w Japonii 0,09 USD (33 grosze) za 100kbps.

Źródło informacji: AsiaBizTech