Napster w końcu sprzedany?

Po tym jak w maju br niemiecki gigant medialny Bertelsmann chciał kupić Napstera za 8 milionów dolarów, kolejna firma – Roxio – producent oprogramowania dla nagrywarek, chce go wykupić tym razem już za 5,3 mln USD

Roxio zapowiedziało, że transakcja będzie dotyczyć aktywów i opłat za prawa autorskie, odmówiła zaś przejęcia zobowiązań wynikających z rozstrzygnięć spraw sądowych. Notowana na amerykańskiej giełdzie Nasdaq, firma Roxio proponuje 5 mln USD w gotówce i 100 tys. akcji po 3,38 USD za sztukę, wg kursu czwartkowego.

Chris Gorog, szef wykonawczy Roxio powiedział: „Wykupując Napstera, spodziewamy się zwiększenia naszej roli w obszarze mediów cyfrowych i poprawy oferty dla klientów”. Dalsze szczegóły na temat przyszłości Napstera firma zaprezentuje w grudniu, po decyzji Sądu Upadłościowego dotyczącej zgody na sprzedaż serwisu. Werdykt w sprawie przyszłości Napstera ma zapaść 27 listopada.

Sąd Upadłościowy odmówił już we wrześniu sprzedaży Napstera Bartelsmann’owi. Wbrew odmowie, od zamknięcia serwisu pojawiło się wiele ofert wykupienia serwisu, niektóre nawet za 8 mln USD.

Więcej newsów o Napsterze