Neostrada tp dla szkół za złotówkę

Od 1 września Telekomunikacja Polska wprowadziła wiele atrakcyjnych promocji dotyczące zwiększenia szybkości dostępu do internetu dla swoich stałych i być może przyszłych klientów. Kolejna promocja – „edukacja z internetem tp” – kierowana jest dla szkół dzięki której, szkoły podstawowe i średnie oraz gimnazja będą mogły korzystać w roku szkolnym 2004/2005 z szerokopasmowego dostępu do Internetu za złotówkę. To kolejny przykład zaangażowania TP w pomoc szkołom i rozwój społeczeństwa informacyjnego.

Celem programu jest wspieranie edukacji dzieci i młodzieży poprzez zaoferowanie szkołom najszybszej możliwej opcji neostrady tp na bardzo korzystnych warunkach. Szkoły, które wezmą udział w programie, w roku szkolnym 2004/2005 zapłacą symboliczną złotówkę miesięcznego abonamentu. W następnych latach będą ponosić opłatę miesięczną równą cenie najtańszej neostrady tp, czyli obecnie 59 zł. Dodatkowo szkoły otrzymają 100 MB przestrzeni dyskowej i nie będą miały ograniczenia w transferze danych.

Porozumienie w sprawie realizacji programu podpisali dziś Minister Edukacji Narodowej i Sportu Mirosław Sawicki oraz Prezes Telekomunikacji Polskiej Marek Józefiak.

„Program ten pozwoli wielu szkołom na korzystanie ze stałego dostępu do Internetu w nowoczesnej technologii ADSL. Będziemy promować wykorzystanie multimedialnych narzędzi w procesie nauczania. Chcemy zmienić postrzeganie Internetu z medium służącego wyłącznie rozrywce na doskonałe źródło wiedzy i sposób na interesującą naukę” – powiedział Marek Józefiak, Prezes TP.

„MENiS w ostatnich latach wyposażyło kilkanaście tysięcy szkół w pracownie komputerowe. Dzięki programowi „edukacja z internetem tp” zwiększy się w istotny sposób możliwość wykorzystania tych pracowni, a praca z komputerem i swobodny dostęp do Internetu będzie standardem w polskiej szkole. W tym roku, korzystając także ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, resort edukacji będzie realizował kolejne projekty służące rozwojowi infrastruktury informatycznej w szkołach i budowaniu w Polsce społeczeństwa informacyjnego” – powiedział Mirosław Sawicki, Minister Edukacji Narodowej i Sportu.

Program „edukacja z internetem tp” wpisuje się w strategię rozwoju społeczeństwa informacyjnego, którą TP konsekwentnie realizuje w ramach podpisanego w maju 2002 „Porozumienia na rzecz rozwoju społeczeństwa informacyjnego”. Partnerem programu jest firma Alcatel, która zaoferowała szkołom specjalne warunki zakupu zalecanego do pracowni komputerowych modemu ADSL.

Szczegółowe informacje o programie można uzyskać na stronie www.edukacja.tp.pl