Netsky znowu DoSuje

28 kwietnia dwa serwisy internetowe padły ofiarą ataków DoS z komputerów zainfekowanych wirusem Netsky.X. Na celowniku autorów tej mutacji znalazły się witryny instytucji edukacyjnych w Niemczech, Szwajcarii i USA.

Atak, podobny do tego, który wcześniej Netsky.Q przeprowadzał na serwisy hakerskie, zaprogramowany był na trzy dni od 28 do 30 kwietnia. Zainfekowane komputery łączyły się z adresami nibis.de, medinfo.ufl.edu oraz educa.ch, należącymi do instytucji edukacyjnych. W pierwszym dniu ataku, serwisy niemiecki oraz amerykański były w większości lub zupełnie niedostępne. Serwer poświęcony edukacji w Szwajcarii działał natomiast niemal bez zakłóceń. W tej chwili wszystkie trzy strony znów są całkowicie dostępne.

Atak przeprowadzają trzy mutacje Netsky’ego – oprócz X. także Y oraz Z. Dwie ostatnie mogą łączyć się z atakowanymi stronami nawet do 5 maja. Najnowsze mutacje, Netsky.AA oraz Netsky.AB nie mają już w planach ataków DoS. Zamiast tego, próbują usuwać z systemu „konkurencję”, robaka Beagle.

InformationWeek: Netsky.x Lays Out Web Sites –
http://www.informationweek.com/showArticle.jhtml?articleID=19202237

Źródło informacji: CERT Polska