NOD32 chroni systemy 64-bitowe

Równocześnie ze światową premierą, Dagma – polski dystrybutor firmy Eset – wprowadza do sprzedaży program antywirusowy NOD32 wspierający 64-bitowe systemy Windows XP oraz Windows Serwer 2003.

„Polscy użytkownicy już od pewnego czasu pytali o wsparcie dla systemów 64-bitowych. Wiele wniosków pojawiło się również w fazie testowania wersji BETA programu. Wejście na rynek gotowej wersji komercyjnej będzie dla nich świetną wiadomością” – komentuje Iwona Koźlik, kierownik działu technicznego w firmie Dagma, będącej polskim dystrybutorem NOD32.

Wprowadzenie wsparcia dla systemów 64-bitowych przez firmę ESET pozwoli zamknąć lukę w systemie bezpieczeństwa pozostawioną przez innych producentów rozwiązań antywirusowych, nie wspierających najnowszej platformy.

Nowy NOD32 potrafi samodzielnie rozpoznać w jakim systemie pracuje i odpowiednio się do niego dostosować.

W odróżnieniu od innych aplikacji 32-bitowych, programy antywirusowe pracujące na poziomie kernela, muszą zostać specjalnie przepisane, by mogły pracować na systemach 64-bitowych.

„Większość dużych producentów oprogramowania antywirusowego nie posiada kompletnych rozwiązań dla systemów 64-bitowych, podczas gdy autorzy wirusów nieustannie poszukują luk w systemach zabezpieczeń. Może to powstrzymać wielu użytkowników od korzystania z zalet technologii 64-bitowej ponieważ są oni narażeni na zagrożenia takie jak wirusy, robaki internetowe i spyware” – twierdzi Adrew Lee, CTO w firmie ESET.

„Jednak ponieważ technologia 64-bitowa staje się coraz ważniejsza, pragniemy być pewni, iż nasi klienci pozostają należycie chronieni nawet po migracji do nowego systemu” – dodaje Andrew Lee.

NOD32 dla systemów 64-bitowych wykorzystuje znaną z poprzedniej wersji zaawansowaną technologię ThreatSense.

Bazując na zaawansowanej heurystyce, wykrywa ona groźne zachowanie charakterystyczne dla różnych rodzajów wrogiego oprogramowania – od klasycznych wirusów i trojanów, aż po spyware, adware i próby phishingu.

NOD32 posiada również certyfikat Checkmark dla ochrony przed spyware przyznawany przez amerykańskie laboratorium West Coast Labs. By zyskać certyfikat, NOD32 musiał przejść pomyślnie przez test wykrywania trojanów, key-loggerów, cookies i innych rodzajów spyware znajdujących się w próbce testowej West Coast Labs.

Źródło: Paweł Jurek, DAGMA Sp. z o. o.