Nowa wersja platformy komunikacyjnej Novell’a

Firma Novell poinfomowała o udostępnieniu otwartej wersji beta najnowszego wydania najbezpieczniejszej i najbardziej niezawodnej platformy do komunikacji i pracy grupowej – Novell GroupWise 7.

Oferuje ona użytkownikom takie nowe usprawnienia, jak ścisła integracja funkcji poczty elektronicznej z przesyłaniem wiadomości błyskawicznych czy rozszerzona obsługa programu Outlook.

Ponadto do GroupWise 7 będzie dołączany w pakiecie system SUSE LINUX Enterprise Server.

Niemniej może on, w odróżnieniu np. od oprogramowania Microsoft Exchange, pracować też na innych systemach operacyjnych.

Powierzając oprogramowaniu GroupWise 7 kontrolę i ochronę ważnych funkcji komunikacji i współpracy, użytkownicy mogą ograniczyć koszty i zwiększyć produktywność.

„Deklarowane przez Novella przedłużenie okresu udzielania pomocy technicznej dla GroupWise aż do 2015 r. jest silnym sygnałem dla klientów, że mogą liczyć na ten produkt zarówno teraz, jak i w przewidywalnej przyszłości” – powiedział Mark Levitt, wiceprezes działu komputeryzacji pracy zespołowej (Collaborative Computing) w firmie IDC.

„Dostępność GroupWise dla systemu Linux, oprócz innych platform, oznacza rzeczywistą możliwość wyboru dla firm, które nie chcą ograniczać się do Windows”.

GroupWise 7 pozwala użytkownikom dostosować oprogramowanie do sposobu ich pracy pod kątem optymalizacji produktywności i efektywności.

Usprawnienia obejmują integrację funkcji poczty elektronicznej i przesyłania wiadomości błyskawicznych, dzięki czemu w wiadomości e-mail widać od razu, czy nadawca jest aktualnie podłączony do sieci i można przejść do komunikatora, aby uniknąć długich konwersacji przez e-mail.

Ponadto nowy widok „strony głównej” tej aplikacji zawiera przejrzyste zestawienie najistotniejszych dla użytkownika informacji; wiele kalendarzy dla jednego użytkownika pomaga zarządzać wieloma projektami, a pasek szybkiej nawigacji ułatwia przechodzenie do najczęściej używanych funkcji za pomocą jednego kliknięcia.

Zalety GroupWise 7

Novell GroupWise umożliwia komunikację między osobami pracującymi w przedsiębiorstwach i instytucjach oraz koordynację ich działań.

Zaprojektowany w celu pozbycia się problemów z brakiem bezpieczeństwa i niestabilnością, typowych dla większości rozwiązań do komunikacji, system Novell GroupWise oferuje użytkownikom niezawodne i bezpieczne funkcje poczty elektronicznej, kalendarza, terminarza, przesyłania wiadomości błyskawicznych, zarządzania zadaniami, zarządzania dokumentami i przechowywania danych.

Do GroupWise 7 będzie bezpłatnie dołączany system operacyjny SUSE LINUX Enterprise Server.

Pozwoli to użytkownikom GroupWise na korzystanie z najlepszej platformy serwera o otwartym kodzie źródłowym.

Po stronie klienta GroupWise obsługuje systemy Windows, Linux, Macintosh oraz przeglądarki internetowe i urządzenia mobilne.

Umożliwia również synchronizację cyfrowych asystentów osobistych korzystających z systemów Palm OS lub PocketPC.

Możliwość bezpiecznego dostępu do funkcji serwera za pośrednictwem protokołu SOAP (Simple Object Access Protocol), standardowego interfejsu ukierunkowanego na usługi webowe (Web services), ułatwia natomiast programistom tworzenie i integrowanie niestandardowych aplikacji.

Pocztę, kalendarz, zadania i inne elementy można z łatwością przenieść z oprogramowania Exchange lub Outlook do GroupWise, korzystając z darmowego narzędzia do migracji GroupWise Migration Utility.

Novell poinformował jednocześnie o promocji umożliwiającej przejście z Exchange na GroupWise. Przez ograniczony okres czasu klienci migrujący z oprogramowania Microsoft Exchange lub Lotus Notes będą mogli zakupić GroupWise wraz z m.in. dwuletnią ochroną uaktualnieniową oszczędzając ponad 70% w stosunku do aktualnej ceny GroupWise 6.5.

Dostępność wersji beta oprogramowania

Otwarta wersja beta oprogramowania Novell GroupWise 7 jest już dostępna do darmowego pobierania, a zamówienia na GroupWise 7 będzie można składać od 7 lipca.

Cena zostanie ogłoszona wraz z podaniem do wiadomości informacji o wprowadzeniu do sprzedaży ostatecznej wersji produktu.

W celu uzyskania dalszych informacji o GroupWise i promocji na wymianę produktu konkurencyjnego, jak również pobrania wersji beta oprogramowania lub złożenia zamówienia na GroupWise 7 zapraszamy na stronę: http://www.novell.com/groupwise.
SUSE LINUX pod skrzydłami Novella – podsumowanie od Gartnera
Pierwszy w Polsce podręcznik do egzaminów z SUSE LINUX
Longhorn Server a wirtualne maszyny
Zakończył się I Kongres Linuksa Profesjonalnego
Novell zatwierdza zestaw rozwiązań różnych producentów