Nowe systemy StorageWorks Network Attached Storage

Firma Compaq wprowadziła na rynek dwa nowe systemy StorageWorks Network Attached Storage (NAS), tworząc zestaw produktów NAS. Compaq oferuje szeroki zakres rozwiązań sieciowej pamięci masowej NAS i SAN (Storage Area Network) przeznaczonych dla firmy dowolnej wielkości.

Nowe produkty Compaqa obejmują StorageWorks NAS S1000 przeznaczoną dla małej firmy lub odległych oddziałów przedsiębiorstwa i StorageWorks NAS B3000, przeznaczoną dla firmy, która zamierza połączyć własne systemy NAS i SAN. Compaq, był pionierem w dziedzinie łączenia technologii NAS i SAN. Od dłuższego czasu postulował i wprowadzał technologię, umożliwiającą tworzenie rozwiązań NAS i SAN przy wykorzystaniu otwartej architektury i platformy systemowej.

Możliwości B3000 w zakresie łączenia technologii NAS i SAN, pozwalają na dostarczanie podstawowych rozwiązań pamięci masowej dla firm w postaci zintegrowanego pakietu, który jest ekonomiczny i łatwy w użytkowaniu, gwarantując wysoki poziom dyspozycyjności, skalowalności i wydajności. Rozwiązanie B3000 bazuje na StorageWorks MSA1000, podstawowym systemie SAN stosowanym do budowy pamięci masowej, zapewniając nowym klientom biznesowym korzyści jakie daje połączenie NAS/SAN i Universal Network Storage.

Compaq StorageWorks NAS S1000 (S1000) jest szybkim i prostym rozwiązaniem NAS przeznaczonym dla grup roboczych, małych firm i zewnętrznych biur, zapewniającym przy wykorzystaniu wielu protokołów zarządzanie plikami i pamięcią masową. Compaq dostarcza, wraz z kompleksowymi usługami projektowymi, rozwiązanie pamięci sieciowej pod klucz łatwe we wdrażaniu i zarządzaniu. S1000 zapewnia obsługę plików na zasadzie „uruchom i zapomnij”, po kosztach zbliżonych do urządzeń taśmowych. Dzięki wprowadzeniu na rynek modeli o pojemności 320 i 640 GB, Compaq oferuje klientom zainteresowanym technologią NAS całościowy pakiet stworzony pod kątem wygody użytkowania, niskiej ceny zestawu podstawowego oraz niedużych wymagań w zakresie zarządzania i szkolenia.

Compaq poinformował także o rozwijaniu nowych technologii, które zostaną włączone w tym roku do linii produktów NAS. Zapewnią one klientom firmy Compaq wydajność i szybkość przekraczające parametry niestandardowych architektur NAS, umożliwiając równocześnie bezkonfliktowe integrowanie pamięci masowych Compaqa i innych producentów.

Compaq zamiarza łączyć własne systemy NAS z sieciami SAN innych producentów, gwarantując klientom możliwość maksymalizowania i ochrony środków zainwestowanych w istniejące i heterogeniczne systemy pamięci masowej.