Nowe, szybsze i bezpieczniejsze SSH dla biznesu

SSH Communications Security, projektant i deweloper protokołu SSH, oferuje nam swoje nowe rozwiązanie: lepsze, szybsze i bardziej bezpieczne SSH. Standardowo SSH jest obsługiwane przez aplikację OpenSSH, szeroko dostępną w większości systemów NIXowych.

Nowe rozwiązanie, SSH Tectia 5.0 (klient + serwer) oraz SSH Tectia Manager 2.0 zostały zaprojektowane w taki sposób, aby pracować w środowisku UNIX, Linux oraz Windows.

SSH Tectia 5.0 bazuje na protokole SSH G3. W nowym produkcie, cały proces szyfrowania ma odbywać się o wiele szybciej. Produkt został wzbogacony o algorytm Cryptico Crypicore, który z kolei bazuje na Rabbit Stream Cipher. SSH Tectia ma pracować od 2 do 8 razy szybciej niż protokół SSH obsługiwany poprzez OpenSSH.

Poza tym, nowe SSH obsługuje szereg certyfikatów i algorytmów kryptograficznych, których standardowe SSH niestety nie obsługuje.

Twórcy SSH Tectia wspominają, iż w OpenSSH wciąż są „małe pozostałości” po SSHv1. W nowym produkcie nie ma o tym mowy, większość kodu została przepisana od nowa, stosując większą politykę bezpieczeństwa i ostrożności.

SSH Tectia (zarówno klient, serwer jak i sam protokół) nie są rozwiązaniem typu open-source. Jest to rozwiązanie komercyjne, które ma trafić w gusta ludzi/firm, którym naprawdę zależy na wysokim poziomie bezpieczeństwa.
Źródło: Internet News
OpenSSH 4.0
OpenSSH 3.9
OpenSSH 3.8