Oficjalna witryna internetowa Krystyny Łybackiej zhackowana

Oficjalna witryna internetowa Krystyny Łybackiej [www.lybacka.pl] – Ministra Edukacji Narodowej i Sportu, posłanki z ramienia SLD została dziś zaatakowana przez hackerów.

Nieznani sprawcy podmienili jedynie jedno ze zdjęć w dziale fotografie – nie był to więc typowy deface lecz jedynie ostrzeżenie dla administratorów serwera hostującego serwis pani poseł.

Po kilku godzinach, nagłośnieniu całej sprawy w sieci, webmaster serwisu www.lybacka.pl podmienił kontrowersyjny obrazek z działu fotografie. Dla osób, które nie zdążyły zobaczyć efektów pracy włamywaczy prezentujemy poniższy screenshot.

30.03.04 | sprostowanie

Skontaktował się z nami Błażej Stankowski – szef firmy BJB Software House, wyjaśniając, iż to nie ich firma obsługuje Biuro Poselskie posłanki Krystyny Łybackiej lecz Interian.pl. BJB Software House również są hostowani przez tą firmę.

Najbardziej dziwi fakt, iż biuro poselskie Ministra Edukacji Narodowej i Sportu, korzysta z usług firmy kompletnie niezabezpieczonej i w dodatku bez – nawet najprostszej – strony głównej.