Parada Internautów: ”Touch me – dotknij mnie”

Na Warszawkim Placu Zamkowym, dzisiejszego popołudnia, rozpoczęła się impreza, która umożliwia spotkanie się z ludzmi, którzy do tej pory znali się tylko wirtualnie. Impreza ma potrwać przez cały weekend, a głównym hasłem parady jest „Touch me – dotknij mnie”.

Impreza te jest kontynuacją, ubiegłorocznej parady, która odbyła się we wrześniu, a pomimo „okropnej pogody” zdobyła sobie dość duża popularność.

Dzisiejszego dnia, po godzinie 16.00 Parada Internautów wyruszyła z Placu Zamkowego która Traktem Królewskim dotarła do Agrykoli, na koncert, podczas którego zagrali: „Orbita Wiru”, „Kangaros”, „Futro” i „Reni Jusis”. Muzykę będą też puszczać DJe z Radiostacji.

Po koncercie organizatorzy Parady zapraszają uczestników do wspólnych tańców na estradzie. Internetową wioskę na Placu Zamkowym będzie też można odwiedzić w niedzielę.

Cała impreza organizowana jest przez Naukową i Akademicką Sieć Komputerową (NASK), Polskie Bractwo Kawalerów Guttenberga, Gmina Warszawa Centrum, Zarząd Miasta Stołecznego Warszawy. Patronat objęli m.in. prezydent Aleksander Kwaśniewski oraz minister edukacji Krystyna Łybacka oraz minister nauki Michał Kleiber.