Pierwszy Ogólnopolski Turniej „Security Day” – czyli legalne włamanie

Stowarzyszenie „Młodzi Europy” oraz Młodzieżowa Rada Miejska Rudy Śląskiej organizują dla internetowych włamywaczy Turniej pod nazwą „Security Day”. Zasady są proste – zwycięzcą turnieju zostanie ten, kto pierwszy włamie się na wskazany w regulaminie serwer umieszczając na nim swoje dane – pseudonim, adres email oraz podany na formularzu zgłoszeniowym „tekst rejestracyjny”.

Konkurs rozpocznie się w dniu 14 czerwca 2003 roku o godzinie 9.00 wraz z udostępnieniem adresu przeznaczonego do ataków hosta i zakończy się tego samego dnia o godzinie 15.00, chyba, że w momencie, w którym ktoś dokona skutecznego włamania, turniej zostanie zakończony wcześniej. Zwycięzcą zostaje osoba, która jako pierwsza dokona umieszczenia swoich danych na serwerze lub – jeżeli nikomu się to nie uda – poda najbardziej szczegółowe dane o konfiguracji serwera i uruchomionych na nim usługach.

O wyznaczonym do ataków serwerze wiadomo, że jest to komputer PC ze skonfigurowanym serwerem WWW, FTP i DNS, z systemem operacyjnym Windows 2000 Server lub Novell NetWare 6 lub Linux Slackware 9, że ma on jeden rutowalny adres IP i skonfigurowany programowy firewall.

Wszystkie niezbędne informacje dotyczące organizacji Turnieju dostępne są na stronie www.turniej.iolnet.pl.

Zobacz również:

Hacking.pl sponsorem Security Day