Połączenia z internetem droższe o 15% !

Wszystko wskazuje na to, że połączenia z Internetem będą droższe. Od maja przyszłego roku wprowadzony zostanie 22% VAT na połączenia z siecią. Ministerstwo Finansów tłumaczy to – jak zwykle zresztą – dostosowaniem polskich przepisów do norm obowiązujących w Unii Europejskiej.

Według Krzysztofa Dzierżawskiego z Centrum imienia Adama Smitha, wszystkie towary i usługi powinny być opodatkowane w ten sam sposób, żeby nikogo nie obdarzać przywilejem. Jego zdaniem system podatkowy nie może być narzędziem wspierania tej czy innej branży. Dlatego, czy jest to Internet, czy jakakolwiek inna działalność, to musi podlegać tym samym zasadom opodatkowania.

Katarzyna Perzak, analityk z Domu Maklerskiego Millenium uważa, że nie mamy wyjścia i musimy dostosować sie do wymogów Unii Europejskiej. Jej zdaniem byłoby bardzo korzystne, gdyby rządowi udały się negocjacje, aby nie podwyższać stawki VAT, ewentualnie opóźnić jej wprowadzenie. Jednak trudno oczekiwać, że da się zrobić taki wyjątek dla sektora internetowego – dodała Katarzyna Perzak.

Źródło: WP

Podziękowania dla hochlika za podesłanie informacji.