Policja zatrzymała dwóch oszustów z Allegro

Zachodniopomorscy policjanci zatrzymali w Szczecinie dwóch mężczyzn podejrzewanych o dokonanie szeregu oszustw poprzez sieć internetową. Według policji, oszuści wyłudzili od kilkudziesięciu uczestników aukcji internetowej Allegro około 100 tys. zł.

Zatrzymani to mieszkający w Lęborku bracia: 33-letni Tomasz S. i 26-letni Sebastian S.

Policja ustaliła, że mężczyźni korzystali głównie z kawiarenek internetowych; posługiwali się aukcyjnymi kontami: „ferrari rosso”, „kotlet schabowy9″, ” phonedom”, „jakaona”.

Po założeniu konta użytkownika na serwerze aukcyjnym bracia najpierw „wyrabiali” sobie dobrą opinię sprzedając na aukcji drobiazgi, które dostarczali w określonym terminie. Potem zaś zaczęli sprzedawać dużo droższe rzeczy. Warunkiem zrealizowania transakcji było wpłacenie pieniędzy na ich konta. Zamówiony towar nigdy jednak nie trafiał do kupującego.

Po ustaleniu z których komputerów korzystali sprawcy, policjanci ustalili także ich rysopisy. Zatrzymano ich na gorącym uczynku w jednej ze szczecińskich kawiarenek internetowych.

Przy zatrzymanych policjanci znaleźli m.in. kartę kredytową, zapiski z numerem konta bankowego, dyskietkę komputerową, którą podczas zatrzymania Sebastian S. usiłował zniszczyć, telefony komórkowe z kartą SIM z usuniętym numerem identyfikacyjnym, którą również usiłował wyrzucić.

Zatrzymanie oszustów przez policję było możliwe dzięki współpracy i pomocy ze strony Działu Bezpieczeństwa Serwisu Aukcyjnego Allegro. Za oszustwa zatrzymanym mężczyznom grozi kara pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.

Policja wspólnie z Działem Bezpieczeństwa Serwisu Aukcyjnego Allegro sprawdza, czy oszuści nie posługiwali się jeszcze innymi kontami.

Źródło: Onet.pl, PAP