Policjanci wytropili złodzieja przez internet

Policjanci zatrzymali złodzieja sprzętu komputerowego z Rudy Śląskiej. Nie byłoby w tym niczego nadzwyczajnego, gdyby nie sposób, w jaki przestępca został „namierzony”. Wpadł, bo swój łup chciał sprzedać na aukcji internetowej.

O zatrzymaniu złodzieja poinformował w czwartek komisarz Piotr Bieniak z zespołu prasowego śląskiej policji. W ciągu ostatniego miesiąca policjanci z drugiego komisariatu policji w Rudzie Śląskiej przyjęli kilka zgłoszeń kradzieży i włamań do firm zajmujących się sprzedażą sprzętu komputerowego. W jednym z przypadków ktoś ukradł urządzenia do przesyłania danych, montowane na budynkach. W wyniku tego kilkaset osób straciło dostęp do internetu.

Policjanci z Rudy Śląskiej zainteresowali się aukcją internetową, na której sprzedawano urządzenia i podzespoły komputerowe. Zorientowali się, że jeden z internautów, posługujący się pseudonimem, oferował do sprzedaży sprzęt komputerowy, który wcześniej skradziono. „Ustalono i zatrzymano mieszkańca Rudy Śląskiej, w którego mieszkaniu zabezpieczono sprzęt komputerowy pochodzący z przestępstwa. Odzyskane urządzenia wróciły do właściciela” – powiedział komisarz Bieniak.

Źródło: PAP