Policjanci zabezpieczyli 7 tys. pirackich płyt o wartości 350 tys. złotych

Policjanci Sekcji do walki z Przestępczością Gospodarczą KMP w Krakowie zabezpieczyli 7 tysięcy pirackich płyt z filmami, grami i muzyką o wartości około 350 tysięcy złotych. Zatrzymano dwie osoby, podejrzewane o ich rozpowszechnianie.

Dwa dni temu, w godzinach przedpołudniowych policjanci Sekcji dw. z PG KMP w Krakowie w wyniku działań zorganizowanych w rejonie giełdy RTV przy ul. Balickiej zatrzymali dwóch 33 letnich mężczyzn (jeden jest mieszkańcem Wieliczki, drugi – Krakowa), podejrzewanych o rozpowszechnianie pirackich gier oraz płyt z muzyką i filmami.

W trakcie dalszych działań prowadzonych na terenie giełdy ujawniono i zabezpieczono łącznie ok. 7 tysięcy pirackich kaset VHS i płyt CD, CD-R i DVD o wartości ok. 350 tysięcy złotych (część z nich została porzucona przez inne osoby, gdy zorientowały się, że policja prowadzi „akcję” na giełdzie).

Zatrzymanym mężczyznom przedstawiono zarzuty rozpowszechniania w celu zarobkowym pirackich wydawnictw – grozi im za to kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Źródło informacji: Sekcji do walki z Przestępczością Gospodarczą KMP w Krakowie