Pora na VoIP ze zwykłego telefonu!

Sieć IPFON zaoferowała usługi telefonii internetowej, do korzystania z których nie potrzebny jest komputer. Wystarcza dowolny aparat telefoniczny, podłączany przez bramkę VoIP do tradycyjnego gniazdka telefonicznego, lub telefon IP.

Oferta IPFON jest adresowana do wszystkich osób, które chcą korzystać z telefonii IP, ale woleliby to robić w wygodniejszy sposób niż za pośrednictwem komputera.

Taką wygodę zapewnia zastosowanie telefonu IP lub bramek VoIP, do których można podłączyć dowolny analogowy aparat telefoniczny i wybierać numer dokładnie tak samo jak w tradycyjnej telefonii.

Klienci IPFON’a mogą także skorzystać z tradycyjnych usług telefonii VoIP, co wiąże się jednak z pobraniem i zainstalowaniem na komputerze softphone’u, a także posiadaniem słuchawek i mikrofonu podłączonych do komputera.

Ceny rozmów w sieci IPFON należą do najniższych na rynku.

Przykładowo połączenia lokalne i międzystrefowe w Polsce, a także połączenia do Francji, Anglii, Niemiec czy USA kosztują – 0.09 zł netto za minutę rozmowy.

Jeden numer telefoniczny oraz rozmowy w sieci są za darmo.

Oprócz niskich cen i wygodnego sposobu dzwonienia, nowych klientów do IPFON ma także przyciągnąć wysoka jakość połączeń oraz bogactwo usług dodatkowych.

„Porównywalna do tradycyjnej telefonii stacjonarnej jakość rozmów jest zapewniana dzięki zastosowaniu w wykorzystywanej przez nasz platformie najnowszych rozwiązań firmy Global IP Sound, dostawcy warstwy dźwiękowej do Skype.”

„Dzięki nim oraz stabilności platformy, nie odnotowaliśmy od testowych użytkowników naszej sieci żadnych uwag dotyczących jakości połączeń. Warunkiem jest jednak posiadanie połączenia do Internetu na poziomie min. 64 kb/s od i do użytkownika. Taki transfer zapewnia np. najtańsza Neostrada” – mówi Bartłomiej Mikołajczak, przedstawiciel sieci IPFON.

Dodatkowe usługi oferowane przez IPFON to możliwość samodzielnego konfigurowania parametrów swojego telefonu przez abonentów – np. określanie numeru, na który mają być przekierowywane połączenia, blokowanie połączeń przychodzących i wychodzących z dowolnymi numerami, natychmiastowy dostęp do aktualnego billingu.

Dostęp do tych usług abonenci uzyskują za pośrednictwem dostępnego przez Internet systemu IPFON 24.

Inne usługi dostępne w sieci IPFON to m.in. fax2mail oraz voice2mail, dzięki którym można odbierać faksy lub wiadomości głosowe za pomocą poczty elektronicznej.

Abonenci IPFON mogą także posiadać dowolną liczbę numerów telefonów z 11 stref numeracyjnych: krakowskiej (012), warszawskiej (022), katowickiej (032), łódzkiej (042), bydgoskiej (052), gdańskiej (058), poznańskiej (061), wrocławskiej (071), lubelskiej (081), olsztyńskiej (089), szczecińskiej (091).

Głównym dystrybutorem usług IPFON w Polsce jest internetowy sklep Nomadic, który specjalizuje się w dystrybucji produktów i usług VoIP.

Za jego pośrednictwem można zamówić bramki VoIP (firmy Linksys) lub telefon IP (firmy Grandstream), albo też pobrać softphone (jest nim: Xten X-Lite v2.0).
www.ipfon.pl
www.nomadic.com.pl