Powrót ”Hakera” – Kevin Mitnick

Kevin Mitnick, jeden z najsłynniejszych hakerów świata i jedna z pierwszych osób w USA skazanych za komputerowe przestępstwa, od kilku lat pozostawał pod ścisłym dozorem policyjnym za liczne przestępstwa komputerowe. Tym czasem już od tego tygodnia będzie ponownie mógł korzystać z Internetu.

Historię Kevina Mitnicka zna chyba każdy z Nas. Przed laty, kiedy został aresztowany przez FBI, nazywano go komputerowym terrorystą. Włamywał się na serwery różnych firm, kradł oprogramowanie, i rozsiewał wyprodukowane przez siebie wirusy. Złapano go po trzech latach intensywnych poszukiwań.

Zgodnie z wyrokiem sądowym, Mitnick nie mógł m.in. opuszczać bez zezwolenia miejsca zamieszkania i oczywiście miał zakaz korzystania z komputerów. Po pewnym czasie złagodzono wyrok zezwalając mu na użycie komputera bez dostępu do internetu.

Mitnick zapewia, że jest już innym człowiekiem i nie ma zamiaru powrócić do „hakerstwa”. We wtorek (21.01.03), czyli jutro, ma umówioną rozmowę w sprawie pracy, a w środę weźmie udział w programie telewizyjnym w czasie, którego po raz pierwszy od lat połączy się z Internetem.

 

Zobacz również:
· Kevin Mitnick wychodzi na prostą
· Kevin Mitnick w Polsce już w marcu!
· Legendary hacker to get unleashed and online
· Więcej newsów o K. Mitnicku