Poznańska Impreza Wolnego Oprogramowania

Poznańska Impreza Wolnego Oprogramowania jest wspólną inicjatywą Koła Naukowego Klubu Informatyków Politechniki Poznańskiej „BooBoo” oraz Poznańskiego oddziału Polskiej Grupy Użytkowników Linuxa (PPLUG). Odbędzie się ona w dniach 21-22 maja 2004 roku na terenach Politechniki.

Na P.I.W.O. mogą przyjść zarówno osoby, które z Linuxem nie miały do tej pory styczności, jak i doświadczonych użytkowników.

Pierwszy dzień imprezy przedstawi problematykę czy można mieć za darmo nowoczesny, funkcjonalny, bezpieczny, a co najważniejsze legalny system operacyjny oraz odbędą się pokazy instalacji Linuxa wraz z całym oprogramowaniem użytkowym na swoim komputerze.

Dzień drugi będzie natomiast ukłonem w stronę bardziej zaawansowanych użytkowników tego systemu m.in. prezentacja omijania systemów wykrywania włamań (IDS), wprowadzenie do BGP oraz systemy bazodanowe pod Linuxem.

Podczas tych dwóch dni odbędzie się ponad 7 godzin prezentacji, pokaz filmu o Linuxie, a także praktyczne warsztaty w laboratoriach Instytutu Informatyki.

Oficjalna strona imprezy to: http://piwo.informatyka.org natomiast szczegółowy plan imprezy dostępny jest tutaj.