Program partnerski Red Hat

Amerykański dystrybutor Linuksa, firma Red Hat, planuje zwiększyć swoją obecność w Europie dzięki uruchomieniu programu partnerskiego dla sprzedawców systemów operacyjnych o otwartym kodzie, działających w tym regionie.

Aby uzyskać status Advanced Partner firmy Red Hat, dystrybutor musi wykazać się odpowiednią znajomością Linuksa, co w praktyce przekłada się na zatrudnienie co najmniej dwóch specjalistów posiadających certyfikat Red Hat.

W ramach akcji Advanced Partner Programme jej uczestnicy będą mieć zapewnione wsparcie pracowników Red Hat w kwestiach przedsprzedaży oraz standardowej dystrybucji produktów, jak również uzyskają szerszy dostęp do informacji oraz wersji testowych oprogramowania, poprzez specjalnie wydzieloną część serwisu internetowego Red Hat.

Wśród potencjalnych zysków z uczestnictwa w programie partnerskim Advanced Partner Programme Red Hat wymienia stworzenie warunków sprzedaży kompletnych systemów komputerowych działających na oprogramowaniu o otwartym kodzie, szkolenia, konsulting i wsparcie techniczne.

Dirk Haaga, channel manager Red Hat w regionie Europy Centralnej, powiedział – „Program Advanced Partners odgrywa niezwykle znaczącą role w długoterminowej strategii biznesowej Red Hat. Celem programu jest bliższa współpraca z naszymi partnerami. Będziemy się starać rozwinąć sieć partnerów do liczby ok. 20 w każdym regionie, tak aby zapewnić obydwu stronom maksymalne korzyści ze współpracy”.

Źródło informacji: Vnunet