Rosyjska policja: Nasi hakerzy są najlepsi

Każdy wie, że Rosjanie są dobrzy w matematyce – twierdzi porucznik generał Borys Mirosznikow z wydziału, znanego również jako Departament K – nasi programiści są najlepsi na świecie, dlatego właśnie nasi hakerzy są najlepsi na świecie.

We wtorek, podczas e-Crime Congress w Londynie Mirosznikow powiedział, że domorośli, nastoletni hakerzy, z wiekiem rozwinęli swoje umiejętności.

„To była robota niegrzecznych smarkaczy – mówił Mirosznikow – ale teraz oni dorośli. Zdają sobie już sprawę, że gdy jest się w czymś dobrym, należy to wykorzystać żeby zarobić na życie. Hakują dla pieniędzy i władzy nad sieciami”.

Mirosznikow zaapelował o unifikację międzynarodowych praw dotyczących przestępczości internetowej, które ułatwiłyby policji aresztowania i wnoszenie zarzutów w skali globalnej.

Britain’s National Hi-Tech Crime Unit (państwowa brytyjska jednostka przestępczości wysokiej technologii) ogłosiła we wtorek, że wirtualne przestępstwa spowodowane działalnością w sieci kosztowały w zeszłym roku brytyjskie firmy 2,4 miliarda funtów ( 4,5 miliarda dolarów). Mirosznikow powiedział, że jest to zatrważająca wartość, jednakże da się już zauważyć efekty wysiłków policji międzynarodowej.

„Statystyki są bardzo niepokojące” – podkreślił. „W latach 2001, 2002 i 2003 ilość przestępstw komputerowych podwajała się. Dopiero teraz zaczęliśmy hamować ich wzrost. Jest to wynik naszej ciężkiej pracy”.

„Gdy rządom uda się nakłonić do współpracy providerów, legislatywę, sektor publiczny i prywatny, wtedy – i tylko wtedy – będziemy w stanie osiągnąć sukces w przezwyciężaniu tego typu przestępczości”.

Źródło: news.com
Rosyjscy hakerzy wykryli lukę w popularnym forum
Rosyjska „Krzemowa Dolina”?
Rosyjski Haker skazany w pierwszym procesie o spam
Cadence i Mirantis szkolą w Rosji
Hackerzy opłacani przez rosyjską mafię