Router usługowy IP nowej generacji

Firma Lucent Technologies ogłosił wprowadzenie do sprzedaży routera usługowego IP nowej generacji charakteryzującego się konkurencyjną ceną i wysoką wydajnością oraz umożliwić operatorom telekomunikacyjnym i dostawcom usług szybkie wdrażanie zarządzanych usług IP i oferowanie ich klientom biznesowym.

Nowy router dostępowy Access Point 1500 pozwoli operatorom i firmom uczestniczącym w programie partnerskim Lucent Advantage BusinessPartner na wdrażanie i świadczenie klientom biznesowym szerokiego zakresu usług: od podstawowego przekazu ruchu Internetowego po zaawansowane usługi IP, m.in. usługi budowy wirtualnych sieci prywatnych (VPN) opartych na protokole internetowym IP, bezpiecznego dostępu do sieci chronionego zaporami firewall i zarządzania pasmem transmisyjnym.

Firma Baker Consultants z siedzibą w Dublinie (Irlandia), posiadająca status Lucent Advantage BusinessPartner, wdraża obecnie system Access Point 1500 w oddziałach regionalnych, gdzie ochrona dostępu do sieci za pomocą zapór Firewall oraz zarządzanie ruchem IP mają newralgiczne znaczenie.

Infonetics Research przewiduje, że wydatki użytkowników końcowych na zarządzane i niezarządzane usługi VPN wzrosną na całym świecie o 283 proc., z 10,7 mld USD w dniu dzisiejszym do 41 mld USD w 2005 r.

[OBRAZ]Rodzina produktów Access Point obejmuje również oprogramowanie Access Point QVPN Builder stanowiące scentralizowany system zarządzania strategią bezpieczeństwa, zaporami firewall, jakością obsługi ruchu i konfiguracją sieci VPN IP. Dzięki temu rozwiązaniu operatorzy telekomunikacyjni mogą w sposób ekonomiczny wdrażać na różną skalę (od małych do dużych sieci) usługi wirtualnych sieci prywatnych i zarządzać nimi. Dodatkowo, router Access Point 1500 jest wspierany przez rozwiązanie Lucent VitalNet (należące do rodziny produktów Lucent Navis iAssure) umożliwiające proaktywne i wielowarstwowe zarządzanie wydajnością i zdarzeniami zachodzącymi w sieci.

Rozwiązanie Access Point, w tym routery Access Point 300 i 600, jest częścią inteligentnej architektury usługowej Lucenta Service Inteligent, w skład której wchodzą również rodzina Lucent VPN Firewall Trick i przełączniki/routery IP SpringTide. Rozwiązania te pozwalają dostawcom usług na rozszerzenie inteligencji sieci z jej części szkieletowej i brzegowej do urządzeń abonenckich.

Więcej informacji na temat produktów z rodziny Access Point® można znaleźć na stronie internetowej pod adresem http://www.lucent.com/products/accesspoint.