Rozwiązania dynamicznej aktualizacji IP

Każdy kto posiada łącze internetowe typu ADSL (m.in. Neostrada), serwery WWW, FTP, czy też serwery gier, styka się z problemem dynamicznego adresu IP. W przypadku Neostrady adres zmienia się co 24 godziny, bądź też przy każdym nowym połączeniu do Internetu. Problemem staje się ciągłe informowanie o nowych adresach IP.

iDNS to polski serwis oferujący darmowe subdomeny dla wszystkich użytkowników Sieci, którzy posiadają łącza typu ADSL, a co za tym idzie zmienny adres IP. Dzięki iDNS nie musisz martwić się o adres IP. Wystarczy, że znajomym podasz adres wybranej przez Ciebie subdomeny, uruchomisz iClient – program, który w przypadku zmiany adresu IP, uaktualni go dla twojej subdomeny.

iClient dostępny jest w wersjach dla platform: Linux, *BSD, Windows.

Osoby mające statyczny adres IP także mogą korzystać z usług iDNS. Wystarczy, że raz utworzą subdomenę i będzie ona przypisana na stałe do ich adresu IP, a jeżeli mają możliwość zmiany revDNS dla adresu IP, mogą również bez problemu ustawić nazwę subdomeny jako rDNS, dzięki czemu będą się mogli cieszyć np. vhostem na IRC – IPv4.
Serwis iDNS