Saafnet daje milion dolarów!

No prosze! Najpierw firma Argus zorganizowała konkurs na złamanie zabezpieczeń PitBulla, a teraz Kanadyjska firma Saafnet, zajmująca się rozwojem technologii zabezpieczeń sieci, planuje już w niedługim czasie ogłosić konkurs, w którym główną nagrodą będzie milion dolarów. By stać się zwycięzcą trzeba będzie pokonać system zabezpieczający sieć stworzony przez firmę.

System o nazwie AlphaShield chroni użytkowników posiadających stałe połączenie z Internetem poprzez odłączenie komputerów w domu czy biurze od dostępu do Internetu. Brak fizycznego połączenia z siecią Internet, jak zapewnia przedstawiciel firmy, jest najpewniejszym sposobem ochrony przed atakiem.

Stałe podłączenie do Internetu (poprzez modem kablowy czy DSL) może dać atakującym hackerom wiele czasu, w którym mogli by oni przeszukiwać i odnajdywać dziury w zabezpieczeniach komputera ofiary. Urządzenie AlphaShield przerywa połączenie sieciowe pomiędzy komputerem PC a siecią w momentach gdy komputer takiego połączenia nie potrzebuje. W perspektywie jednego dnia mogą to być nawet godziny, podczas których użytkownik nie ma potrzeby wykorzystywania połączenia z Internetem.

Ciekawe czy tym razem Polacy poradzą sobie z nowym systemem Saafnetu?