wendys

Sieć Wendy’s podaje informacje o ataku na terminale kart płatniczych

Przestępcy ukradli informacje dotyczące kart kredytowych (w tym nazwisk oraz numerów kart) w związku z atakiem złośliwego oprogramowania. Sprawa została ujawniona na początku tego roku w ponad 300 franczyzach w USA.

Firma Wendy’s podaje więcej szczegółów dotyczących ataku złośliwego oprogramowania na swoje punkty sprzedaży. Zaatakowano ponad 300 franczyz, wyciągając z kart informacje takie jak: nazwisko posiadacza karty, numer karty kredytowej a także kod serwisowy. Wendy’s zapowiedział, że należy jak najszybciej zidentyfikować i unieszkodliwić oprogramowanie z pomocą zewnętrznych ekspertów, federalnych organów ścigania oraz ludzi z branży kart płatniczych.

Todd Penegor, prezes i dyrektor generalny Wendy’s w wydanym w czwartek komunikacie powiedział: „Przeprowadziliśmy rygorystyczne dochodzenie aby dowiedzieć się, co dokładnie się wydarzyło i wyciągnąć z tego wnioski, aby umocnić bezpieczeństwo danych”. Firma uważa, że przestępcy uzyskali zdalny dostęp do terminali w punktach sprzedaży, z racji naruszenia zabezpieczeń usługodawców.

Dla klientów, którzy potencjalnie ucierpieli, na stronie internetowej Wendy’s agencja bezpieczeństwa FAQ zapewniła bezpieczeństwo danych, ponadto udostępniła numer telefonu i adres e-mail w celu jakichkolwiek pytań. Ponadto firma oferuje rok darmowych konsultacji dotyczących oszustwa a także odbudowy tożsamości klientów, którzy używali kart płatniczych w potencjalnie „zainfekowanych” restauracjach.

Od ponad 12 lat zajmuje się profesjonalnie zagadnieniami sieciowymi, hostingiem i bezpieczeństwem teleinformatycznym. Z Linuksem znam się od kernela 2.4.7. Mam brodę i koszulę w czerwoną kratę, w której nie chodzę.