Siedmiu wspaniałych?

Nowy system operacyjny Microsoftu – Longhorn – pojawi się na rynku najprawdopodobniej w maju 2006. Według najnowszych informacji, sprzedawany będzie w aż siedmiu różnych wersjach.

Według Paula Thurrotta z witryny „SuperSite for Windows”, Microsoft wprowadzając na rynek nowy system zdecyduje się na większe niż dotychczas zróżnicowanie. Pojawi się więcej odsłon dostosowanych do potrzeb różnych grup użytkowników. Windows XP oferowany jest w wersjach Home, Professional, Tablet i Media Center. Na niektórych rynkach – m.in. w Indiach – oferowana jest też „odchudzona”, tańsza wersja Windows XP. Razem daje to pięć wariantów. W wypadku Longhorna liczba ta ma wzrosnąć do siedmiu.

Zaanonsowane przez Thurrotta odmiany systemu to Longhorn Home Edition, Longhorn Premium/Media Center Edition, Longhorn Professional Edition, Longhorn Small Business Edition i Longhorn Mobility/Tablet PC Edition. Pojawi się też „super-edycja” łącząca funkcjonalność wszystkich wersji oraz Starter Edition – najtańsza, uproszczona wersja systemu. Microsoft nie skomentował tych informacji.

Źródło informacji: ZDNet