Skaner na bankomacie – brak pieniędzy na koncie

Szczecińska policja poszukuje sprawców kradzieży pieniędzy z kont bankowych za pośrednictwem bankomatów. Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że do tej pory z kilkunastu kont ukradziono w sumie około 60 tys. zł.

Złodzieje kradli pieniądze wykorzystując urządzenie skanujące, które zamontowali w jednym z bankomatów przy ul. Niepodległości [Galeria Centrum].

Dzięki niemu byli w stanie odtworzyć bankowe numery identyfikacyjne PIN poszczególnych klientów, wpisywane przez nich w momencie rozpoczynania operacji bankowej. Odczytanie tego kodu dawało złodziejom dostęp do pieniędzy.

Rzecznik szczecińskiej policji kom. Artur Marciniak poinformował, że do środy na policję zgłosiło się 13 osób, które stwierdziły, że z ich kont zniknęły pieniądze na łączną sumę około 60 tys. zł. Pierwsze zgłoszenia o okradaniu kont trafiły do policji pod koniec ubiegłego tygodnia.

Z bankomatów złodzieje wypłacali różne kwoty. Jedni stracili kilkaset złotych, inni parę tysięcy, a była nawet i taka osoba, z której konta wypłacono aż 20 tys. zł – powiedział rzecznik.

Nad ustaleniem i zatrzymaniem sprawcy lub sprawców pracują policjanci z Komend Wojewódzkiej i Miejskiej w Szczecinie.

Źródło: PAP
E-gangi kradną w internecie
Ograbione konta w warszawskim banku ING
Złodziejski bankomat w Łodzi
Skandal: Dysk z danymi klientów banku Millenium na śmietniku!
Najnowsze metody kradzieży danych dla kart bankomatowych