Skype nie dla biznesu?

Firma odpowiedzialna za analizę branży IT – Info-Tech – ostrzega, iż wszędzie tam, gdzie mamy do czynienia z rozwiązaniami dla biznesu, aplikacja Skype powinna zostać niezwłocznie dodana do listy aplikacji, których nie wolno instalować ani tym bardziej używać.

„Około 17mln zarejestrowanych użytkowników programu Skype używa go do celów biznesowych. Dopóki nie wejdą w życie restrykcyjne specyfikacje bezpieczeństwa odnośnie tego rozwiązania, te 17mln użytkowników jest idealną furtką dla włamywaczy” – mówi pracownik Info-Tech.

Wg Info-Tech, oto główne grzechy Skypa:

– szyfrowanie stosowane w Skype ma charakter zamknięty

– aplikacja ta jest bardzo podatna na ataki typu man-in-the-middle

– nieznane są mechanizmy zarządzania kluczami

– komunikacja na poziomie biznesowym za pomocą Skypa może utrudniać życie naszym kontrahentom, ponieważ i tak wiele już instytucji dodało aplikację Skype do swoich „czarnych list”

– Skype nie współpracuje z popularnymi firewallami, przez co błąd wykryty w aplikacji, bądź też atak przypuszczony na samą aplikację bez problemu zostanie przepuszczony przez typowego firewalla

„Najgorsze jest to, iż nawet średnio zaawansowany hacker jest w stanie bez problemu przejąć kontrolę nad Naszą siecią poprzez błędy i niedociągnięcia w aplikacji Skype” – dodają pracownicy Info-Tech.
Źródło: Yahoo Biznes
Krytyczne luki w Skype
Skype zakazany we Francji
Skype niebezpieczny?
eBay przejmuje Skype’a