„Strażnik Systemu” II ujawniony

Warszawa, 29 listopada 2005 r. – Zakończyła się druga edycja konkursu „Strażnik Systemu” – ogólnopolskiego internetowego testu wiedzy o bezpieczeństwie systemów komputerowych, organizowanego przez polski oddział Microsoft. W zabawie wzięło udział blisko 1900 specjalistów do spraw bezpieczeństwa IT z całej Polski, a zwycięzcą został Adam Turbiarz z BRE Banku, zajmujący się projektami dla mBanku i MultiBanku. Nagrodą główną był wyjazd do Barcelony na konferencję IT Forum 2005.

Bohaterem zabawy była wirtualna postać – Jack Griffin, przed którym stawały kolejne zadania z zakresu bezpieczeństwa IT.

Akcja konkursu rozgrywała się – począwszy od zniknięcia w niewyjaśnionych okolicznościach poprzedniego analityka wirtualnej firmy Saudi Armaco – w kryminalno-zagadkowej atmosferze. Uczestnicy realizowali kolejne zadania, w których punktowana była zarówno trafność odpowiedzi, jak i szybkość reakcji. Atrakcyjne nagrody czekały na te osoby, które najszybciej rozwiązały publikowane codziennie – z wyjątkiem weekendów – zadania i praktyczne problemy dotyczące sieci wirtualnej firmy.

„Nasza zabawa trwała dwa tygodnie. W tym czasie jej uczestnicy musieli wykazać się nie tylko wiedzą, ale także pomysłowością. Warunki konkursowe przypominały bowiem codzienną pracę administratora sieci, który przez cały dzień może spodziewać się telefonu z informacją, że jest niezbędna jego pomoc. Adam Turbiarz – zdobywca pierwszej nagrody w konkursie wziął udział w konferencji IT Forum 2005 w Barcelonie. Kolejne dwie osoby z najwyższymi wynikami w grze, Rafał Bociek i Jacek Stelmaszczyk (również z BRE Banku), otrzymali notebook oraz panel LCD, ufundowane przez firmę MaxData” – powiedział Andrzej Zaremba z polskiego oddziału Microsoft.

Nowością w tegorocznej edycji konkursu było uruchomienie kanału RSS, umożliwiającego śledzenie na bieżąco nowych zadań konkursowych. Najlepsi z uczestników opracowali także własne skrypty do sprawdzania stanu zadań. Konkurs skierowany był do administratorów sieci, inżynierów systemowych, studentów i wszystkich zainteresowanych tematyką bezpieczeństwa komputerowego.

Źródło informacji: Microsoft Polska
Strażnik Systemu